Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Untitled Gene Kelly Project

Untitled Gene Kelly Project

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghosted

Ghosted

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cellular

Cellular

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry