Sort by

kayla <3 has logged 180 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen

The Queen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dictator

The Dictator

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry