Teja has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
31
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Church

The Church

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Breakaway

Breakaway

1967
×
Read the review Edit this entry  
18
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Starstruck

Starstruck

1982
×
Edit this entry  
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coup 53

Coup 53

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

2007
×
Edit this entry  
21
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
05
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Señorita

Señorita

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bent

Bent

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Skin

The Skin

1981
×
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vagabond

Vagabond

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Living Still Life

Living Still Life

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transeltown

Transeltown

1992
×
Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Opera

Opera

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morgiana

Morgiana

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Passenger of the Night

The Passenger of the Night

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry