• Bo Burnham: Inside

  • Ammonite

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • She Dies Tomorrow

  • Shiva Baby

  • Decolonisation

  • Coup 53

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Get Out

    ★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

    ★★★★

  • Paint It Black

  • Personal Shopper

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Big Short

  • Alpha

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Living Still Life

    ★★★★

  • Señorita

    ★★★½

  • Heartbeats

  • Henri-Georges Clouzot's Inferno

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Bronson

  • The Mother of Tears

    ★★

  • At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

  • The Fall

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Ghost World

  • Mulholland Drive

  • Sleepless

    ★★

  • Shadow of the Vampire

    ★★★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • Bent

    ★★★★

  • Happy Together

    ★★★★

  • Nowhere

    ★★★★

  • Conspirators of Pleasure

    ★★★★

  • The Addiction

    ★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★

  • Faust

    ★★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★

  • Totally Fucked Up

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★

  • Dracula

    ★★

  • Transeltown

  • The Double Life of Véronique

    ★★★½

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Begotten

  • The Passenger of the Night

    ★★★

  • The Church

    ★★

  • Heathers

  • Vampire's Kiss

  • Opera

    ★★★

  • StageFright: Aquarius

    ★★★★

  • The Pied Piper

    ★★★★½

  • Caravaggio

  • Street of Crocodiles

    ★★★★

  • Parting Glances

    ★★★★½

  • Vagabond

  • Demons

    ★★

  • Phenomena

    ★★★½

  • Crimes of Passion

  • Christine

  • Videodrome

    ★★★★

  • Possibly in Michigan

    ★★★★★

  • Tenebre

    ★★★★★

  • Liquid Sky

    ★★★★½