Sort by

Diego has logged 26 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stretch

Stretch

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
Read the review Edit this entry