Sort by

Diego has logged 434 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
31
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fences

Fences

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breaking the Bank

Breaking the Bank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry