• Pig

    ★★★★½

  • There's Something About Mary

    ★★★

  • The Third Man

    ★★★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★

  • The Grucifixion

    ★★★½

  • David

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Original Cast Album: Company

    ★★★★★

  • Fred 2: Night of the Living Fred

  • Macbeth

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★

  • The Kings of Summer

    ★★★

  • Force Majeure

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★½

  • Charade

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★