diegito has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
In Wake of the Crashing Dawn

In Wake of the Crashing Dawn

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Box

Box

1982
×
★★★
Edit this entry  
03
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Moon

The Moon

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Edit this entry  
12
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lost Honor of Katharina Blum

The Lost Honor of Katharina Blum

1975
×
★★★★
Edit this entry