diegito has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Colewell

Colewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry