• Old

    ★★½

  • Introspectum Motel

    ½

  • No Festival

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Heidi

    ★★★

  • 5 Minutes Too Late

    ★★★

  • Between Pain and Amen

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Indecency

    ★★★

  • Arest

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • The Wreck

    ★½

  • Heads and Tails

    ½

  • Moromete Family: On the Edge of Time

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Beside Me

    ★★★½

  • U Get What U Kiss

  • Moon Hotel Kabul

    ★★★

  • A Decent Man

  • Love 2. America

    ★½

  • Love 1. Dog

    ★★

  • Alice T.

    ★½

  • Several Conversations About a Very Tall Girl

    ★★★★

  • Adrift

    ★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Ghinionistul

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Anniversary

    ★★★½

  • Trump: An American Dream

    ★★★★

  • Caps

  • Pororoca

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • In Perfect Health

  • Soldiers. Story from Ferentari

    ★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Meda or The Not So Bright Side of Things

    ★★

  • Breaking News

    ★★½

  • Marita

    ★½

  • Date Night

  • The Rider

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Why Him?

    ★★

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Allied

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Two Lottery Tickets

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★