• Whisper of the Heart

    ★★★★

  • The McPherson Tape

  • Possessor

    ★★★½

  • Resolution

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Dear John

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★½

  • The Final Destination

    ★½

  • My Bloody Valentine

    ★★

  • An American Crime

    ★★★

  • Pineapple Express

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • End of Watch

    ★★★★