Sort by

Diamondbolt has logged 324 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dragon Ball Z: Lord Slug

Dragon Ball Z: Lord Slug

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★
Edit this entry  
06
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Fly II

The Fly II

1989
×
★½
Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Crooks

Super Crooks

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon: The Arceus Chronicles

Pokémon: The Arceus Chronicles

2022
×
★½
Edit this entry  
23
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon: Hisuian Snow

Pokémon: Hisuian Snow

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pokémon: Twilight Wings

Pokémon: Twilight Wings

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Evolutions

Pokémon Evolutions

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pokémon Generations

Pokémon Generations

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Fantasy

Dead Fantasy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sonic Colors: Rise of the Wisps

Sonic Colors: Rise of the Wisps

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beast Wars II: Lio Convoy's Close Call!

Beast Wars II: Lio Convoy's Close Call!

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
L'ombra del giorno

L'ombra del giorno

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

Mobile Suit Gundam Thunderbolt: Bandit Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Mobile Suit Gundam: Cucuruz Doan's Island

Mobile Suit Gundam: Cucuruz Doan's Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry