Diamondbolt has logged 46 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gear: Vietnam Special

Top Gear: Vietnam Special

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gear: The Burma Special

Top Gear: The Burma Special

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cashback

Cashback

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gear: Bolivia Special

Top Gear: Bolivia Special

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gear: Polar Special

Top Gear: Polar Special

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gear: US Special

Top Gear: US Special

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunbuster

Gunbuster

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blend S

Blend S

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once

Once

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry