Diamondbolt has logged 73 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ben 10 Alien Swarm

Ben 10 Alien Swarm

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry