Sort by
  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • They Cloned Tyrone

  • No Hard Feelings

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ½

  • Pretty Baby: Brooke Shields

  • boygenius: the film

  • Joy Ride

  • Bottoms

  • A Little White Lie

  • Reality

  • BlackBerry

  • Theater Camp

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • She Said

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

  • The Menu

  • Blonde

  • Saint Omer

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

  • Pearl

  • Women Talking

  • TÁR

  • White Noise

  • Barbarian

    ★★

  • Nope

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Next Sohee

    ★★★½

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Holy Spider

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

  • Corsage

  • Men

    ½

  • EO

  • The Northman

    ★★

  • Phoenix Rising

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

    ★★★★½