Sort by

nick has logged 30 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
Edit this entry  
27
The Christmas Cottage

The Christmas Cottage

2017
×
Edit this entry  
26
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read other review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Edit this entry  
13
Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks

2010
×
Edit this entry  
13
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry