Sort by
  • The Woman King

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Thor

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½