Sort by

Diana | Film Nostalgia ☆彡 has logged 28 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mother

Mother

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
With the Filmmaker: Wes Anderson

With the Filmmaker: Wes Anderson

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colin in Black and White

Colin in Black and White

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry