Sort by

Diana | Film Nostalgia ☆彡 has logged 573 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry