• Oculus

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Dogville

    ★★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • Naked

    ★★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½