• Enola Holmes

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Extraction

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • You've Got Murder

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

  • And Then We Danced

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Happy Death Day 2U

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • Overlord

  • Green Book

  • The Predator

  • Roma

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Capernaum

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Climax

    ★★★★½

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Cold War

  • Ready Player One

  • Museo

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Black Panther

  • In the Family

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • It

  • Lady Bird

  • Zama

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Life

  • Kong: Skull Island

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Assassin's Creed

  • Split

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Things to Come

    ★★★

  • Aloys

    ★★★½

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★★½