Sort by

Jack has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy Street

Joy Street

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
08
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Ravishing of Frank N. Stein

The Ravishing of Frank N. Stein

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Matrix III

Matrix III

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
Satan Claus

Satan Claus

2000
×
★★½
Edit this entry  
27
Quasi at the Quackadero

Quasi at the Quackadero

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Spook Sport

Spook Sport

1940
×
★★★
Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
2 in the AM PM

2 in the AM PM

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
Paul Revere Is Here

Paul Revere Is Here

1976
×
★★
Edit this entry  
02
Secrets and Lies in a Town of Sinners

Secrets and Lies in a Town of Sinners

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tommy

Tommy

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lisztomania

Lisztomania

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Dance Squared

Dance Squared

1961
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spheres

Spheres

1969
×
★★★½
Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tram

Tram

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★½
Edit this entry