Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Frozen Blood Test

Frozen Blood Test

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Hamster Hell 2

Hamster Hell 2

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Hamster Hell

Hamster Hell

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Thingu

Thingu

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★
Edit this entry  
02
CHAINSAW BUNNY

CHAINSAW BUNNY

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Sabbath

Sabbath

1991
×
★★★★
Edit this entry  
01
Minion Ways to Die

Minion Ways to Die

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Belle

Belle

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kool-Aid Man in Second Life

Kool-Aid Man in Second Life

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ecstasy of Order: The Tetris Masters

Ecstasy of Order: The Tetris Masters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
31
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★½
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Flintstones & WWE: Stone Age SmackDown!

The Flintstones & WWE: Stone Age SmackDown!

2015
×
Edit this entry  
31
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★½
Edit this entry