Sort by
  • Bank of Dave

  • This Place Rules

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Purple Hearts

  • Elvis

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • LCD Soundsystem Holiday Special

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Bad Trip

    ★★★

  • Shoplifters of the World

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Creation Stories

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Little Things

  • The Dig

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • Money Plane

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★