Sort by

Dewtron has logged 25 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nickel Ride

The Nickel Ride

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belushi

Belushi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Masquerade

Masquerade

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadowman

Shadowman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Time

Big Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M

M

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Agents of Chaos

Agents of Chaos

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry