Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
White Film

White Film

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry