Sort by

Devon has logged 165 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The House in Between

The House in Between

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hansel and Gretel Get Baked

Hansel and Gretel Get Baked

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry