Sort by

Steven has logged 36 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Deep in the Darkness

Deep in the Darkness

2014
×
½
Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
20
A Sister

A Sister

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chuchotage

Chuchotage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shadow Animals

Shadow Animals

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detainment

Detainment

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
End Game

End Game

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry