• Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Help

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • No Responders Left Behind

    ★★★

  • Sad Film

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Generation 9/11

    ★★

  • Titan

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Playground

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Rise Again: Tulsa and the Red Summer

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★½

  • Ascension

    ★★★★

  • In the Shadow of 9/11

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★

  • Moby Doc

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Monobloc

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★½

  • Audible

    ★★★

  • Nike's Big Bet

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★