Sort by

Jason has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wayne Gacy: Devil in Disguise

John Wayne Gacy: Devil in Disguise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
VFW

VFW

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry