• Men

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Home Team

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • Dexter: New Blood

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Nona

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★