• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Sylvan Esso: With Love

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Liverpool FC: The 30 Year Wait

    ★★★★

  • Tenet

  • Peninsula

    ★★

  • Hamilton

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • WITH: A Documentary and Concert Film About Sylvan Esso

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • JCVD's Day Out

    ★★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Superman: Red Son

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Edge

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½