Shawn has logged 36 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Superstition

Superstition

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hunting Grounds

Hunting Grounds

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mothman Curse

The Mothman Curse

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punk's Dead: SLC Punk 2

Punk's Dead: SLC Punk 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devilman

Devilman

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prey

The Prey

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex Appeal

Sex Appeal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Street Asylum

Street Asylum

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hulk: Where Monsters Dwell

Hulk: Where Monsters Dwell

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Revival Of Evil

Revival Of Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wimps

Wimps

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Savior of the Earth

Savior of the Earth

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bikini Summer III: South Beach Heat

Bikini Summer III: South Beach Heat

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
The Van

The Van

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saturday the 14th Strikes Back

Saturday the 14th Strikes Back

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frank Zappa

Frank Zappa

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hulk: Where Monsters Dwell

Hulk: Where Monsters Dwell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Malibu Bikini Shop

The Malibu Bikini Shop

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Norman's Awesome Experience

Norman's Awesome Experience

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Terror

Night Terror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beginner's Guide to Sex

Beginner's Guide to Sex

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tanya's Island

Tanya's Island

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Bot

Hot Bot

2016
×
★½
Read the review Edit this entry