Shawn has logged 358 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rock 'n' Roll High School Forever

Rock 'n' Roll High School Forever

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Baby Sister

Baby Sister

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wizards

Wizards

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Future-Kill

Future-Kill

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Giant Men

Three Giant Men

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Baltimore Rising

Baltimore Rising

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rollergator

Rollergator

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Nukie

Nukie

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
The Roller Blade Seven

The Roller Blade Seven

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hip Hop Locos

Hip Hop Locos

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Jerk, Too

The Jerk, Too

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Girls and the Monster

The Beach Girls and the Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Shack

Blood Shack

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yonggary

Yonggary

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dying God

Dying God

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Danger!! Death Ray

Danger!! Death Ray

1967
×
★★
Read the review Edit this entry