Sort by

Des has logged 23 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Hate Christian Laettner

I Hate Christian Laettner

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Invincible

Invincible

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry