Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Memoria

  • Eternals

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Joker

  • Ema

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • The Predator

  • Sicario: Day of the Soldado

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Maluma: X (The Film)

  • Blade Runner 2049

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

  • La La Land

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Sicario

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Enemy

  • Prisoners

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Real Steel

    ★★★★

  • Inception

  • The Ghost Writer

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Antichrist

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★½