• Bad Trip

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Everton, Howard's Way

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★½

  • Greed

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½