• What Is a Woman?

    ★★★★

  • Viraata Parvam

    ★★★

  • Samrat Prithviraj

    ★★½

  • Interceptor

    ★★½

  • Dhaakad

    ★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Acharya

    ★★½

  • Heropanti 2

    ★★

  • Jersey

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • Beast

    ★★★

  • Benjamin Franklin

    ★★★★★

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • RRR

    ★★★½

  • Bachchhan Paandey

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★★½

  • Hey! Sinamika

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Love Tactics

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • Good Luck Sakhi

    ★★★½

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    ★★½

  • The Royal Treatment

    ★★½

  • Book of Love

    ★★½

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★★

  • 83

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★

  • Bunty Aur Babli 2

    ★★★

  • Just Short of Perfect

    ★★½

  • Only You

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Meenakshi Sundareshwar

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Sooryavanshi

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Natyam

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Honsla Rakh

    ★★½

  • Most Eligible Bachelor

    ★★½

  • Injustice

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Thalaivii

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Bell Bottom

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★½