Deren E. has logged 222 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The American

The American

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
22
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Revolt

Revolt

2017
×
Edit this entry  
08
The Exception

The Exception

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Persona

Persona

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Audition

The Audition

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Next

Next

2007
×
Edit this entry  
29
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★
Edit this entry