• No Time to Die

    ★★½

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Jolt

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Calls

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Paramedic

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • One-Way to Tomorrow

    ★½

  • Normal People

    ★★½

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Love Wedding Repeat

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Hillary

    ½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Way We Are

    ★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★

  • Adore You

  • The Gentlemen

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★