• Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Asteroid Hunters

    ★★★★

  • Mulan

  • Devs

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Christ Child: A Nativity Story

    ★★★★★

  • Noelle

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Fighting Preacher

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Magellan

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Mully

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★½

  • Magic in the Moonlight

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Harmontown

    ★★★½

  • The Butler

    ★★

  • Ephraim's Rescue

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Impossible

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania

    ★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • The Secret Number

    ★★★★

  • Death of a Shadow

    ★★★½