• Dune

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★½

  • The Prom

    ½

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ½

  • Crawl

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Possum

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★

  • What Keeps You Alive

  • Coco

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½