• Female Trouble

    ★★★★★

  • The Seashell and the Clergyman

    ★★★★★

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★★★

  • Yozgat Blues

    ★★★★★

  • Videodrome

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • The Seventh Continent

    ★★★★★

  • Paradox

    ★★★