• The Virtuoso

  • Have You Ever Seen Fireflies?

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Citadel

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Ethos

  • Invisible to the Eye

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

  • Nomadland

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Scenes I Imagine

    ★★★★

  • De Berde

  • Host

  • Follow Me

  • Coming Out

  • Sweat

  • S(he)

  • Veneno

    ★★★★

  • Ankebût

  • Devs

  • Cocoon

  • Sergio

  • Disclosure

  • A Rifle and a Bag

    ★★★★

  • Possessor

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • İris

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Wake Up

  • Dick Johnson Is Dead

  • Miss Americana

  • Şîn

  • Between Death and Life

  • Is It Not A Goal Too?

  • Kaban

  • Remaining in Derik

  • The Way We Are

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Grey Zones

  • Dark Waters

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • My Sister

  • I'm Moshanty. Do You Love Me?

  • So My Grandma's a Lesbian!

  • Entire Days Together

  • Manning Up

  • Witch Trilogy 13+

  • Swiped to Death

    ★★★

  • Undo

    ★★½

  • Flagged

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

  • Girl with No Mouth

  • Tall Girl

  • American Son

  • A Hard Day in the Empire

    ★★★★

  • The Audition

  • 1982

  • Jojo Rabbit

    ★★