Sort by
  • Albert Brooks: Defending My Life

  • Poison

    ★★★★★

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

  • Nope

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Headhunter's Daughter

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★