• Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • The Loudest Voice

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Colin Quinn: Red State, Blue State

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Best of Enemies

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½