DeniseeMariee has logged 21 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eagles of Death Metal - Nos Amis (Our Friends)

Eagles of Death Metal - Nos Amis (Our Friends)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry