Sort by

Colleen has logged 17 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry