Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nomads

Nomads

1986
×
★★
Edit this entry  
06
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Edit this entry  
29
Out of Darkness

Out of Darkness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yentl

Yentl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Book of Clarence

The Book of Clarence

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw X

Saw X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry