• Spiderhead

    ★★½

  • Halftime

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

    ★★★½

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★½

  • My Father's Violin

    ★★

  • The House

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • Lulli

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Stuck Together

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Starling

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★★

  • Black Island

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Umbrella

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★½